Domů

LEKCE JE DOČASNĚ NEDOSTUPNÁ

Jóga s prvky či-kungu – kurz pro začátečníky

Kurz je vhodný především pro ty, kteří se s jógou a či-kungem ještě nikdy nesetkali, a kteří nejprvechtějí lépe porozumět svému tělu a mysli. Dále je vhodný pro ty, kteří se chtějí naučit vyrovnat negativní následky stresujícího způsobu života.

V rámci kurzu se budeme učit lépe vnímat a uvědomovat si své tělo: Rozvinutí této vlastnosti nám umožní lépe a dříve rozeznat různé varovné signály, která nám tělo vysílá.

Vědomě uvolňovat své tělo: Napětí ve svalech je přímo spojeno s psychickým napětím. Techniky vědomého uvolňování těla poskytují účinný způsob, jak vyrovnat negativní následky stresu v našem organismu.

Vědomě a správně dýchat: Správně vedený dech zlepšuje naše fyzické a psychické zdraví. Bez nadsázky se dá říct, že dech je naprostým základem života – zkuste si pár minut nedýchat a uvidíte.

Jemná protahovací a posilovací cvičení: Za pomocí těchto cviků postupně zpevníme střed těla – osu, která významně ovlivňuje naši psychiku.

Šetřit a doplňovat naši energii.

Délka hodiny je 60 minut, z toho se budeme zhruba 50 minut věnovat tělesným a dechovým cvičením  10 – 15 minut závěrečné relaxaci.

Instruktor
Ing. Hana Kasperlíková
Tel.: 776 639 662